سه شنبه , ۱۴۰۲/۳/۱۶ , ۱۰:۴۸ ق٫ظ

آلبوم «هم نفس» رونمایی شد

آلبوم هم نفس رونمایی شد

آلبوم موسیقی «هم نفس» با همکاری آرمان مهربان و آرش رستمی در تجلیل از مقام پرستاران و کادر درمانی بیمارستان ها طی روزهای کرونایی رونمایی شد و در دسترس مخاطبان قرار گرفت.

مراسم رونمایی از آلبوم «هم ‌نفس» با حضور علیرضا زندوکیلی، آرمان مهربان آهنگساز و آرش رستمی خواننده آلبوم «هم نفس» و جمعی از چهره‌های هنری و فرهنگی مورخ دوشنبه ۲۲ آذر در فرهنگ‌سرای ارسباران برگزار شد.

سخنان مدیر موسیقی سازمان فرهنگی هنری

در ابتدای مراسم جناب آقای سمیعی مدیر موسیقی سازمان فرهنگی هنری گفت: خدا را شاکریم که توانستیم مجموعه‌ای هرچند کوچک به پاس قدردانی از زحمات کادر درمان در این ۲ سال تولید کنیم.

این آلبوم روایت موسیقایی از شروع همه‌گیریویروس کرونا تا امروز و روایتی از غیرت، همبستگی و مبارزه تمام عزیزانی که در این عرصه تلاش کردند است.

وی افزود: هدف ما در مدیریت موسیقی، رعایت استانداردها و اصول موسیقی و قطعات موسیقی را تولید کنیم. اگر قرار است موسیقی در سبد خانواده‌ها قرار گیرد بهتر است یک موسیقی اصیل با قواعد و چهارچوب اصولی باشد.

در همین راستا تلاش شده تا این مجموعه نیز با همین ویژگی‌ها تولید شود.

شعر آلبوم «هم نفس» به صورت داستان‌گونه ماجرای این دوسال را قبل از ویروس کرونا شروع می‌کند. در ادامه به همه گیری و اتفاق‌هایی که در این مسیر افتاده. به از دست دادن‌ها، ایثار و از خود گذشتگی و شهامت می‌پردازد و در نهایت به تبلور دانش و رهایی می‌رسد.

باید از آهنگساز این آلبوم آقای آرمان مهربان که پیش از این با ما همکاری داشتند نیز تشکر کنم. ما سعی کردیم از انتخاب نام‌های تکراری اجتناب کنیم. برای همین از عنوان روایت موسیقایی برای این آلبوم استفاده کردیم.

سخنان شاعر آلبوم موسیقی «هم نفس»

در ادامه مراسم کلیپی از شاعر این آلبوم سعید سلیمان پور پخش شد. این شاعر در آن از رونمایی آلبوم «هم نفس» اظهار خوشحالی کرد. سلیمان‌پور گفت: خیلی ناراحتم که به دلیل مسافت امروز در جمع شما عزیزان حضور ندارم.

از تک تک همه کسانی که در این اثر همکاری داشته‌اند تشکر می‌کنم. این اثر تقدیم می‌شود به کادر درمان به امید اینکه هرچه زودتر از این شرایط خارج شویم.

آرمان مهربان آهنگساز آلبوم «هم نفس» گفت: در طی این ۲ سال گذشته کسی نیست که به شکلی از این اتفاق آسیب ندیده باشد. امیدوارم هرچه زودتر این روزها تمام شود و به روزهای روشنایی بازگردیم.

وی افزود: شعر آقای سلیمان‌پور در این آلبوم شعر بلند و داستان گونه است. همین موضوع کار آهنگساز را سخت می‌کند. امیدوارم به خوبی آهنگسازی این مجموعه را انجام داده باشم و مورد قبول قرار گیرد. این آلبوم ۵ موومان دارد.

بخش اول و آخر تنها موسیقی است و داستان در سه موومان میانی روایت می‌شود. در آخر باید تشکر کنم از مدیریت موسیقی سازمان فرهنگی هنری که ما را در تولید این اثر حمایت کرده است.

بابک منصور افشار متخصص مغز و اعصاب از بیمارستان مسیح دانشوری که به عنوان نماینده‌ای از کادر درمان در این مراسم حضور داشت. ایشان گفت: بیمارستان مسیح دانشوری به عنوان بیمارستان پایلوت در حوزه کرونا از ابتدای همه‌گیری شروع به فعالیت کرد.

گفته های بابک منصور افشار

در ادامه نیروهایی در بخش پرستاری و پزشکی جذب کرد. تمام قسمت‌های این بیمارستان به بیماران کرونایی اختصاص پیدا کرد. روزهای اول روزهای سختی برای همه ما بود از روزهای اول با عشق در خدمت هموطنان بودیم.

تمام کارهایی که انجام دادیم وظیفه انسانی ما بوده و کار ویژه‌ای نبوده است. با میل و علاقه در خدمت مردم هستیم و خواهیم بود. در آخر باید از همه کسانی که در تولید این آلبوم همکاری داشتند تشکر کنم.

در این مراسم علی داوودی و علی‌ مودب به شعرخوانی پرداختند. همچنین اجرای زنده با حضور آرش رستمی خواننده و آرمان مهربان نوازنده پیانو اجرا و در پایان مراسم از آلبوم موسیقی هم نفس رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر و بازانتشار توسط زخمه

شناسه خبر: 1740000923

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۰ رای
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است