سه شنبه , ۱۴۰۲/۳/۱۶ , ۱۰:۳۱ ق٫ظ

انتشار قطعه «گریه شبانه» با شعری از هوشنگ ابتهاج

انتشار قطعه «گریه شبانه» با شعری از هوشنگ ابتهاج

قطعه «گریه شبانه» به آهنگسازی مهرداد پازوکی و خوانندگی محمد یادگار از مجموعه آلبوم «به سفر فکر نکن» منتشر شد.

«گریه شبانه» ششمین قطعه از مجموعه موسیقی «به سفر فکر نکن» است. این اثر با آهنگسازی مهرداد پازوکی و خوانندگی محمدیادگار با شعری از هوشنگ ابتهاج توسط موسسه فرهنگی هنری نهاله رودکی منتشر شده است.

محمد یادگار که چندین ماه است آثارش را با آهنگسازی مهرداد پازوکی منتشر می ‌کند. وی درباره ویژگی آثار موسیقایی توضیح داد:

من به شخصه در تلاشم همکاری با هنرمندانی چون مهرداد پازوکی باعث شود موسیقی ایرانی از آن حالت خشکی و غمی که بسیاری آن را اینگونه باور دارند، بیرون بیاید.

همچنین حس و حال زنده تری به خود بگیرد در واقع در تلاشم قطعاتی که تاکنون منتشر کردیم بتواند به نسل جوان عاشقانه بودن موسیقی ایرانی را بهتر و بیشتر بشناساند.

یادگار با اشاره به موسیقی ایرانی آنطور که باید برای جوان ترها شناخته شده نیست اظهار کرد:

بعضی آموزشگاه های موسیقی در زمینه آموزش کم کاری کرده اند و آموزش درستی به هنرجویانی که تشنه یادگیری موسیقی اصیل ایرانی هستند نداده اند.

در بسیاری موارد هم از استادان مطرح برای انتقال دانش موسیقی بهره نبرده اند و نتوانستند از نظر فنی ادای درست آواز را منتقل کنند.

به همین دلیل است که موسیقی ما روز به روز افت کرده در حالی که سرزمین ما که دارای ادبیاتی غنی با سابقه چندصد ساله است بایستی جایگاه موسیقی اش خیلی بالاتر باشد.

صحبت های محمد یادگار

وی یکی دیگر از دلایل افول موسیقی ایرانی را نقش دانشگاه ها در این زمینه عنوان کرد. ایشان افزود:

آواز ایرانی در دانشگاه های موسیقی جایی ندارد. هیچ گاه تدریس نشده و فقط یادگیری این رشته از موسیقی ایرانی محدود به آموزشگاه ها شده است.

از آنجایی که نظارتی بر شیوه تدریس آموزشگاه ها و اساتیدشان صورت نمی‌گیرد من در بیشتر مواقع متوجه عدم شیوه های درست آموزشی هستیم. هر کسی که مدتی ساز و یا آواز فراگرفته به عنوان استاد مشغول به کار می شود.

این درحالی است که یک هنرمند و یا یک خواننده باید آشنایی کامل با ساز، تلفیق شعر و موسیقی و ادبیات ایرانی داشته باشد تا بتواند کار خوبی ارائه دهد.

محمد یادگار درباره انتشار این قطعات در قالب یک آلبوم موسیقی افزود:

قطعاتی که من منتشر کردم به صورت تک ترک در دسترس عموم در داخل و خارج از کشور قرار گرفته است و نیاز به انتشار آلبوم نیست. چون در حال حاضر دیگر کسی برای شنیدن موسیقی آلبومی تهیه نمی کند.

اکثرا از اینترنت دانلود می کنند ولی شاید در آینده این قطعات را به صورت آلبوم هم منتشر کردم. تک آهنگ «گریه شبانه» هم اکنون در سامانه‌های مجاز دانلود آثار موسیقایی در دسترس مخاطبان قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری ایسنا و بازانتشار توسط زخمه

شناسه خبر: 1635001011

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۸ رای
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است