یکشنبه , ۱۴۰۲/۳/۱۴ , ۳:۴۳ ق٫ظ

«حمیدرضا اردلان» به عنوان دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی جوان معرفی شد

حمیدرضا اردلان به عنوان دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی جوان معرفی ش در زخمه 01

به بازانتشار موسیقی زخمه، محمود سالاری، معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکمی حمیدرضا اردلان را به عنوان دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی جوان منصوب کرد.

معاون امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکم اردلان نوشت:‌ نظر به سوابق علمی و تجربیات ارزنده هنری جناب‌عالی و به پیشنهاد مدیرکل محترم دفتر امور موسیقی، به موجب این حکم، به عنوان «دبیر شانزدهمین دوره جشنواره موسیقی جوان» منصوب می‌شوید.

امید است با استعانت از خداوند متعال،‌ بهره‌گیری از ظرفیت‌های استادان ارجمند موسیقی، بهره‌مندی از تجارب دوره‌های گذشته و دبیر ارجمند سابق این جشنواره، ضمن پیش‌بینی برنامه‌های تحول گرایانه برای این رویداد معتبر موسیقایی، در مسیر رشد و شناسایی جوانان مستعد و هنرمند و بالندگی موسیقی ایران عزیز، گام های مؤثری بردارید.

حمیدرضا اردلان مدرس دانشگاه، پژوهشگر و موسیقی شناس ضمن تألیف مجموعه های موسیقی نواحی ایران، مرشدان پرده خوان، مقالات هفت دوره نمایش های آیینی و سنتی، از سه دهه پیش مباحث نظری در حوزه ماهیت موسیقی مقامی ایران را مطرح کرده است که مهمترین آنها نظریه تکرار، دور و زمان است.

حمیدرضا اردلان ضمن مشارکت در برگزاری سمینارهای علمی، طراحی رویدادهای موسیقی و تئاتر، پرونده بخش موسیقی ثبت جهانی شهر سنندج بعنوان شهر خلاق موسیقی را برای سازمان یونسکو نگارش کرده و به همراه محمد رضا درویشی جزء طراحان جشنوار موسیقی نواحی در چند دوره آغازین بوده است. همچنین وی تاکنون چندین دوره بعنوان مشاور دبیر جشنواره ملی موسیقی جوان و داور بخش موسیقی نواحی این جشنواره نیز حضور داشته است.»

حمیدرضا اردلان دبیر شانزدهمین جشنواره موسیقی جوان، مدرس دانشگاه و پژوهشگر موسیقی‌ تاکنون چندین دوره به عنوان مشاور دبیر جشنواره ملی موسیقی جوان و داور بخش موسیقی نواحی این جشنواره نیز حضور داشته است.

به گزارش خبرگذاری ایسنا و بازانتشار توسط سایت www.zakhme.com

شناسه خبر: 1730010308

شما دوستان عزیز میتوانید سوالات، انتقادات و نظرات خود را نسبت به این خبر در زیر همین صفحه با ما و دوستان عزیز سایت موسیقی زخمه به اشتراک بگذارید.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴۷ رای
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است