سه شنبه , ۱۴۰۲/۳/۱۶ , ۱۰:۲۵ ق٫ظ

خبر دادن علی زندوکیلی درباره ثبت رشته دانشگاهی «آواز تلفیقی»

خبر دادن علی زندوکیلی درباره ثبت رشته دانشگاهی «آواز تلفیقی» در موسیقی زخمه 01

به بازانتشار موسیقی زخمه، علی زندوکیلی خواننده موسیقی ایرانی از ثبت رشته «آواز تلفیقی» در دانشگاه علمی کاربردی و افزوده شدن آن به مجموعه رشته‌های تحصیلی مهرماه سال جاری این مجموعه آموزشی خبر داد.

علی زندوکیلی برای ثبت رشته آواز تلفیقی توضیح داد: من بیش از 13 سال است که در دانشگاه و آموزشگاه و موسسه خودم سابقه تدریس دارم و در این مدت تحقیقات و مطالعات زیادی را نیز در حوزه موسیقی و آواز داشتم. همان گونه که دانش و تعریف درستی از موسیقی تلفیقی در ایران وجود ندارد به نظر می‌رسد «آواز تلفیقی» نیز بسیار مهجور مانده است.

همین باعث شد پس از سال‌ها مطالعه و تحقیق، طرحی را به نام «نُت آوا» به رشته تحریر در بیاورم. در این طرح تلاش شده که آموزش‌هایی به هنرجویان این حوزه از موسیقی داده شود و آنها علاوه بر آموزش ساز، ریتم، سلفژ در ده اپیزود بتواند مختصات آواز تلفیقی را نیز بیاموزد.

خواننده قطعه پرطرفدار «لالایی» خاطر نشان کرد: من از سال 93 تدریس در واحد 46 دانشگاه علمی کاربردی را تجربه کرده‌ام به همین منظور تصمیم گرفتم تا موضوع را با مدیران این مرکز مطرح کنم. از سوی دیگر چند سالی هم هست که آواز کلاسیک حذف شده و همه علاقمندان به خوانندگی باید در رشته آواز ایرانی تحصیل کنند.

در این چارچوب من با ارائه طرح «نت آوا» به سازمان سنجش، در جلسه دفاع و توضیح آن هم شرکت کردم و توانستم نظر مثبت بسیاری از اساتید و بزرگان این عرصه در حوزه آموزش را جلب کنم و خوشحالم که از هفته گذشته این رشته جدید در قالب «آواز تلفیقی» در دفترچه‌های دانشگاه علمی و کاربردی درج شده و از مهرماه سال 1401 علاقمندان می‌توانند در این رشته آموزش ببینند.

علی زندوکیلی در انتهای صحبت‌های خود نیز گفت: من همواره در مقوله آموزش، دغدغه‌های فراوانی داشتم و دوست دارم بتوانم قدمی بسیار کوچک حتی برای علاقمندان به این هنر بردارم. خداوند را شاکرم که کمک کرد که بتوانم با «نت آوا» به میزانی که در توانم هست برای علاقمندان به این عرصه قدمی بردارم. در نگاشتن سرفصل این طرح، بزرگوارانی همچون علی مومنیان، مسعود پیروی و مهدی قاسمی و آرام پارسا همراهانی بودند که با شور و عشق در کنارم بودند و از آنها ممنونم.

علاقمندان به تحصیل در این رشته پس از قبولی در آزمون ابتدایی، در آزمون حضوری که با حضور اساتید و کارشناسان این حوزه برگزار می‌شود، شرکت خواهند نمود تا پذیرفته شدگان نهایی این رشته معرفی شوند.

به گزارش خبرگزاری مهر و بازانتشار توسط سایت www.zakhme.com

شناسه خبر: 2015010418

شما دوستان عزیز میتوانید سوالات، انتقادات و نظرات خود را نسبت به این خبر در زیر همین صفحه با ما و دوستان عزیز سایت موسیقی زخمه به اشتراک بگذارید.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۵۰ رای
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است