سه شنبه , ۱۴۰۲/۳/۱۶ , ۱۰:۱۳ ق٫ظ

زمان برگزاری چهارمین جشنواره موسیقی کیش یامال مخابره شد

زمان برگزاری چهارمین جشنواره موسیقی کیش یامال مخابره شد

رئیس جشنواره موسیقی کیش یامال از برگزاری چهارمین جشنواره در اسفند ماه سال جاری خبر داد.

روابط عمومی ‌امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش بدریه بحرینی مدیر امور هنری سازمان منطقه آزاد کیش عنوان کرد:چهارمین جشنواره موسیقی کیش روزهای ۱۵، ۱۶ و ۱۷ اسفند امسال در جزیره برگزار خواهد شد.

گفته های بدریه بحرینی

بحرینی در ادامه افزود: پیش از این دهه پایانی دی ماه زمان برگزاری جشنواره تعیین شده بود. که پس از برگزاری جلسات متعدد در نهایت نیمه اسفند زمان قطعی برگزاری چهارمین جشنواره موسیقی کیش خواهد بود.

زمان برگزاری با توجه به ایام مبارک اعیاد شعبانیه که مصادف با ولادت سالار شهیدان امام حسین(ع)، ولادت حضرت ابوالفضل العباس(ع) و  ولادت امام زین‌العابدین(ع) هستند، قطعی شد.

تا در این ایام مبارک شاهد شور و نشاط مضاعفی در جزیره کیش باشیم.

بدریه بحرینی ادامه داد: نزدیکی اعیاد خجسته‌ی شعبانیه با تعطیلات نوروز مجموعه برگزار کننده این رویداد را بر آن داشت. تا زمان مناسبی را برای برگزاری چهارمین جشنواره موسیقی کیش انتخاب کنند.

داوری‌های نخست آغاز شده است و به صورت رسمی اعلام خواهند شد.

پس از بررسی نهایی هیات انتخاب گروه‌های راه‌یافته به مرحله پایانی این جشنواره موسیقی که از استان‌های هرمزگان، خوزستان، سیستان و بلوچستان و بوشهر هستند.

حدود ۲۰روز پیش از آغاز جشنواره گروه‌های راه‌یافته به مرحله نهایی برای اجرا در جزیره کیش به صورت رسمی از درگاه اینترنتی festival.kish.ir معرفی خواهند شد.

وی به سخنان خود افزود: این جشنواره در نظر دارد به معرفی فرهنگ‌ها، قومیت‌ها و سنت‌ها بر اساس رنگ‌آمیزی در سواحل جنوبی از دریای عمان تا خلیج فارس واستان‌های جنوبی ایران بپردازد.

رئیس چهارمین جشنواره موسیقی کیش یامال تصریح کرد: مهمترین هدف برگزاری رویداد موسیقیایی جزیره کیش مورد توجه قرار دادن.

کیش با سابقه تاریخی و دیرینه خود از نظر فرهنگی و موسیقایی طولانی است. در کنارآن رونق کسب و کار در جزیره، ایجاد جاذبه‌های گردشگری و آشنایی با فرهنگ بوم‌گردی است.

به گزارش خبرگزاری مهر و بازانتشار توسط زخمه

شناسه خبر: 1700000920

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۷ رای
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است