سه شنبه , ۱۴۰۱/۱۱/۱۱ , ۱۰:۵۰ ب٫ظ

علیرضا قزوه مدریت دفتر موسیقی صداوسیما شد

علیرضا قزوه مدریت دفتر موسیقی صداوسیما شد

رئیس سازمان صدا و سیما در حکمی به علیرضا قزوه وی را به سمت «مدیر دفتر شعر و موسیقی و سرود» منصوب کرد.

علیرضا قَزوه متولد بهمن ۱۳۴۲ نویسنده و شاعر است. او در حوزه بین‌الملل نیز به مدت ۱۰ سال نماینده فرهنگی ایران در کشورهای تاجیکستان و هند بوده است. قزوه همچنین دبیر نخستین جشنواره بین المللی شعر فجر بوده است.

او سابقه عضویت در هیات تحریریه روزنامه جمهوری اسلامی و روزنامه اطلاعات و مجلات امید انقلاب، ادبستان، اهل قلم و سردبیری مجلات شعر و قند پارسی را در کارنامه خود دارد.

مدیر آفرینش های ادبی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، رئیس شورای شعر وزارت ارشاد، مدیر مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری از دیگر مسئولیت های قزوه بوده است.

متن حکم مدریت

متن حکم پیمان جبلی خطاب به علیرضا قزوه به این شرح است:

«هنرمند گرانقدر جناب آقاب علی رضا قزوه نظر به سوابق روشن و فعالیت‌های موثر هنری در خدمت به انقلاب اسلامی‌به موجب این حکم به عنوان «مدیر دفتر شعر و موسیقی و سرود» منصوب می‌شوید.

میراث پرشکوه شعر فارسی گنجینه بی نظیر معرفت واخلاق و زیبایی و معنویتی است. ملت فرهیخته ما در کوران جنگ نرم و شیطینت های دشمنان دین و هویت و عدالت به آن نیاز مضاعف دارند.

انتظارات از علیرضا قزوه

انتظار می‌رود با همت و ابتکار و هم افزایی؛ اولویت های زیر را مد نظر قرار دهید:

طراحی راهبردها و سازوکارها و برنامه‌های لازم برای احراز جایگاه شایسته شعر در بخش های گوناگون رسانه ملی. فعال‌سازی آرشیو موسیقی چهل ساله رسانه ملی و استفاده قدرشناسانه از این گنجینه ارجمند.

طراحی نظام رتبه بندی و ارزشیابی آثار مورد استفاده شبکه‌های گوناگون و ساماندهی پخش. ارتقای کمی و کیفی تولید خصوصا درعرصه‌های موسیقی حماسی و اجتماعی و آیینی.

هم افزایی جدی با مراکز و عناصر فعال موسیقی کشور در بخش های دولتی و خصوصی برای تأمین نیازهای نو به نو و گسترده مخاطبان.

توجه ویژه به ظرفیت تولید موسیقی در استان‌ها و نواحی و نیز تعامل فعال با ظرفیت های گسترده موسیقی ملل خصوصا منطقه، جهان اسلام و جبهه جهانی مقاومت.

تحکیم رابطه اندیشه ـ هنر و استفاده هیئت های اندیش ورز برای حفاظت و ارتقای جایگاه و شأن موسیقی ملی و آیینی و انقلابی در برابر ابتذال.

تقویت و حمایت از ارکستر سمفونیک سازمان صداوسیما به منظور ضبط و اجرای آثار فاخر ملی و انقلابی، همه بخش های سازمان موظف به همکاری و هماهنگی با آن دفتر در انجام مأموریت ها خواهند بود.

لازم است از خدمات و زحمات خالصانه جناب آقای دکتر نراقیان در طول تصدی این مدیریت صمیمانه تشکر کنم. توفیقات روز افزون شما را در انجام این مأموریت مهم از خداوند متعال خواستارم.»

به گزارش خبرگزاری مهر و بازانتشار توسط زخمه

شناسه خبر: 1700001015

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲۰ رای
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *