یکشنبه , ۱۴۰۲/۳/۱۴ , ۵:۲۰ ق٫ظ

مانع برگزاری کنسرت ها در تهران چیست؟

مانع برگزاری کنسرت ها در تهران

دوشنبه ۱۷ آبان محمدمهدی اسماعیلی در همایش پدافند غیرعامل و رسانه پایدار اعلام کرد: کنسرت‌ها می‌توانند پس از ۲۲ ماه تعطیلی در پی شیوع کرونا از اول آذر آغاز به کار کنند.

این اتفاق در تبریز با کنسرت بهنام بانی ۱۷، ۱۸، ۱۹ و ۲۰ آذر در تالار هتل لاله پارک تبریز در هر روز دو سانس با استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت رخ داد.

روز گذشته، سه‌شنبه ۲۳ آذر با کنسرت محسن ابراهیم‌زاده فردیس طی دو نوبت با استفاده از صددرصد ظرفیت سالن ادامه پیدا کرد. اما ظاهرا در تهران رویه کار به گونه‌ای دیگر است!

محمدحسین توتونچیان در مورد این رویه متفاوت در تهران با دیگر استان‌های ایران می‌گوید: «براساس آن‌چه در روال برگزاری کنسرت‌ معمول است. درخواست برگزاری پس از تایید رسمی دفتر موسیقی به اداره اماکن ارائه می‌شود.

اما متاسفانه طی روزهای گذشته با وجود تعداد زیاد تقاضای تهیه‌کنندگان و برنامه‌گذاران که توسط دفتر موسیقی به اداره اماکن ارسال شده است. این مجموعه با اعلام این که ستاد ملی مقابله با کرونا مخالف برگزاری کنسرت‌هاست.

فعلا صدور مجوزها را متوقف کرده است و امیدوارم دوستان در ستاد ملی مقابله با کرونا پاسخ لازم را به ما بدهند.»

اختلاف رفتاری ستاد ملی مقابله با کرونا در خصوص تهران و دیگر استان‌های ایران

این که چرا ستاد ملی مقابله با کرونا برای برگزاری کنسرت‌ها در استان تهران پاسخ منفی به اداره اماکن می‌دهد. به عنوان مثال با برگزاری کنسرت در استان البرز کنسرت محسن ابرهیم‌زاده در فرهنگسرای بوستان ولایت- فردیس مشکلی ندارد.

آن هم کنسرتی که طبق گفته توتونچیان که بلیت‌های این کنسرت بر روی سایت فروش بلیتی که او مدیرش است فروخته می‌شود.

با صددرصد ظرفیت سالن سوالی است که برای یافتن پاسخش به سراغ محمد الهیاری‌فومنی سرپرست دفتر موسیقی، محمد خراسانی‌زاده مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، ناصر مقدم مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز و ستاد ملی مقابله با کرونا می‌رویم.

پاسخ مسئولین به این ماجرا

ابتدا از مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان البرز می‌پرسیم آیا برای برگزاری کنسرت ابراهیم‌زاده در فرهنگسرای بوستان ولایت با مشکلی مواجه شدند؟ و او با دادن پاسخ منفی می‌گوید اداره اماکن هیچ اشاره‌ای نکرد که ستاد ملی مقابله با کرونا، مخالف برگزاری کنسرت در استان البرز است.

در این میان سرپرست دفتر موسیقی مطابق همیشه پاسخگوی تلفن شخصی خود نیست. هنگامی که با دفترش تماس می‌گیریم. پاسخ می‌شنویم که ما مسئول اعلام این مسئله نیستیم و تنها تقاضای تهیه‌کنندگان و برنامه‌گذاران را به اداره اماکن ارسال می‌کنیم.

تماس با ستاد ملی مقابله با کرونا که در پی جایگزین‌شدن. دانشیار دانشگاه علوم پزشکی اصفهان به عنوان معاون بهداشت وزارت بهداشت با علیرضا رئیسی، بی‌سخنگو مانده است نیز بی‌نتیجه است. مشخص نمی‌شود که این ستاد به چه دلیل به اداره اماکن اعلام کرده است. که مخالف برگزاری کنسرت‌ها در استان تهران است و فعلا صدور مجوزها را متوقف کرده است.

تماس با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران نیز این پاسخ را در پی دارد که «این موضوع را باید از ستاد ملی مقابله با کرونا پرسید.»

مانع برگزاری کنسرت ها در تهران در نزدیکی ایام فاطمیه

در این میان با آغاز ایام فاطمیه و عدم برگزاری همه‌ساله کنسرت موسیقی در این ایام دفتر موسیقی و ستاد ملی مقابله با کرونا نیز می‌توانند پاسخگویی به آن‌چه محمدحسین توتونچیان مطرح کرد: را تا پایان دی به تعویق بیاندازد!

به گزارش خبرگزاری موسیقی ما و بازانتشار توسط زخمه

شناسه خبر: 1725000924

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۳ رای
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است