یکشنبه , ۱۴۰۲/۳/۱۴ , ۳:۴۸ ق٫ظ

موانع برگذاری کنسرت ها در تهران برداشته شد

موانع برگزاری کنسرت در تهران برداشته شد

خوانندگان مطرح موسیقی پاپ کشورمان پس از مشکلات های فراوانی که برای برگزاری کنسرت‌ ها به وجود آمده بود، دی ماه امسال آغازگر اجراهای زنده در پایتخت هستند.

تعدادی از خوانندگان مطرح موسیقی پاپ کشورمان پس از گذشت قریب به دو سال از آخرین اجرای زنده‌ای که در تهران داشتند از دی ماه سال جاری برگزاری کنسرت‌ها چه در حوزه وزارت ارشاد و چه در مراجع دولتی دیگر میزبان مخاطبان خود در تالارهای تهران خواهند بود.

بر اساس این برنامه‌ریزی‌ها مسیح و آرش 1دی ماه در سالن بزرگ وزارت کشور، حجت اشرف‌زاده 3دی ماه در سالن اسپیناس، آرون افشار 4دی ماه در برج میلاد تهران، بابک جهانبخش 2دی ماه در برج میلاد ، رضا بهرام 11دی در سالن اسپیناس کنسرت‌های خود را برگزار می‌کنند.

بهنام بانی، روزبه نعمت اللهی، علیرضا طلیسچی و سینا شعبانخانی هم دیگر خوانندگانی هستند که تاریخ برگزاری کنسرت‌هایشان به زودی اعلام می‌شود.

بر اساس آنچه در سامانه‌های فروش بلیت کنسرت دیده می‌شود گویا هنوز امکان برگزاری کنسرت‌ها با ظرفیت ۱۰۰ درصدی سالن‌ها بر اساس آنچه در روزهای گذشته مطرح شده بود وجود ندارد.

بر اساس آنچه در سامانه‌های فروش بلیت کنسرت دیده می‌شود گویا هنوز امکان برگزاری کنسرت‌ها با ظرفیت ۱۰۰ درصدی سالن‌ها بر اساس آنچه در روزهای گذشته مطرح شده بود وجود ندارد.

مکانیزم خرید بلیت

مکانیزم خرید بلیت به صورتی خواهد بود که بعد از خرید هر بلیت دو عدد صندلی قبل و بعد به منظور حفظ فاصله‌گذاری غیرفعال خواهد شد. این در حالی است که همراه داشتن کارت واکسن، ماسک و دستکش حین ورود به سالن اجرا الزامی است.

این شرایط در حالی است که ورود سامانه‌های جدید فروش بلیت کنسرت یکی از اتفاقات قابل تأمل برگزاری کنسرت‌ها در پایتخت است. دطی روزهای آینده می‌تواند فارغ از حاشیه‌ها و اما و اگرهای احتمالی یک رقابت متفاوت در کورس برگزاری کنسرت‌ها و احتمالاً شکستن انحصار برخی از سامانه‌ها شاهد باشد.

شرایطی که اگرچه دربرگیرنده پرسش‌های زیادی برای چرایی راه‌اندازی این سامانه‌هاست. اما به طور حتم در روزهای پیش رو می‌تواند فضای جالب توجهی را در فرآیند و نظام اقتصادی موسیقی ایران به‌وجود بیاورد.

برگزاری کنسرت خوانندگان موسیقی پاپ در شرایط سخت روزهای کرونایی می تواند نوید بخش روزهای خوبی برای این گونه موسیقایی باشد. اما در حوزه موسیقی ایرانی، موسیقی نواحی و موسیقی کلاسیک به غیر از خبر برگزاری کنسرت حسین صفامنش در تهران که تاریخ آن هنوز مشخص نیست.

خبر دقیقی درباره برگزاری کنسرت‌ های این ژانر در تالارهای وحدت و رودکی و دیگر سالن‌های دولتی نیست.  نهادهای دولتی چون بنیاد فرهنگی هنری رودکی برنامه دقیقی از کنسرت مجموعه‌های تحت مدیریت خود و دیگر گروه‌ها منتشر نکرده‌اند.

به گزارش خبرگزاری مهر و بازانتشار توسط زخمه

شناسه خبر: 1750000928

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۴ رای
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است