سه شنبه , ۱۴۰۲/۳/۱۶ , ۸:۵۰ ق٫ظ

پارسا خائف خواننده نوجوان برگزیده «عصر جدید» این روزها چه می‌کند؟

پارسا خائف خواننده نوجوان عصر جدید در زخمه

مدیر برنامه‌ها و تهیه‌کننده پارسا خائف از خوانندگان برگزیده فصل اول برنامه «عصر جدید» با انتشار متنی از تازه‌ترین فعالیت‌ها و اقدامات این خواننده جوان در ماه‌های گذشته سخن گفت.

محمد عبداللهی پژوهشگر و مدیربرنامه‌های پارسا خائف می باشد. پارسا از خوانندگان برگزیده فصل اول برنامه «عصر جدید» است. که بعد از انتشار آلبوم «هفت الف» به آهنگسازی مهیار علیزاده فعالیت چندانی در عرصه اجرا و تولید آثار موسیقایی نداشت.

با انتشار متنی که آن را در اختیار گروه هنر خبرگزاری مهر قرار داد، از تازه‌ترین فعالیت‌ها و اقدامات این خواننده جوان سخن گفت.

در یادداشت محمد عبداللهی آمده است:

زمانی که پارسا خائف چراغ سفید داوران و آرای مردمی فصل اول پربیننده‌ترین و بزرگترین رویداد استعدادیابی کشور را دریافت کرد و به فینال فصل اول «عصر جدید» راه یافت، در هیاهوی تشویق‌های پر شور، یک نگرانی بزرگ به وجود آمد. و آن، غرق شدن او در سیل شهرت بود.

اما انگار پارسا و خانواده‌اش به این نکته توجه داشتند. که تا پارسا شناگر ماهری نشده است تن به امواج خطرناک نزند که شناگری با صبر و ممارست حاصل آید. این یادداشت در قالب سه اپیزود به رویکرد کلی پارسا خائف از لحظه شناخته‌شدن تا کنون نگاهی اجمالی کرده است.

اپیزود اول- پارسای عصر جدید

رتبه سوم را کسب کرد و با پختگی معصومانه‌ای گفت:

«مرا رضای تو باید نه زندگانی خویش» از خدای خویش و مردم تشکر کرد و صحنه عصر جدید را برای خودش تمام شده دید. از فردای آن روز برخی منتظر بودند تا افول ستاره‌ای نوظهور را ببینند. که به قول معروف یک شبه ره چند ساله را پیموده بود.

فصل اول عصر جدید در شهریور ۹۸ تمام شد. پارسا خائف با تیتراژ برنامه «میدون» هر شب به آنتن شبکه سوم سیما بازگشت. بازگشتی که ظن پرکاری و کنترات کاری را به ذهن متبادر کرد.

اما واقعیت داشت طور دیگری رقم می‌خورد. به نحوی که بعد از مدتی او برنده جایزه GRAND PRIX یازدهمین دوره فستیوال موسیقی اصیل کشورهای اسلامی در جمهوری آذربایجان شد.

اپیزود دوم- تجربه کار حرفه‌ای

استعداد نوظهور عصر جدید دست به کاری شگفت‌انگیزتر از درخشش در صحنه عصر جدید زد. و آن هم انتشار آلبوم «هفت الف» در آن سن کم بود. آلبومی که به زعم کارشناسان و متخصصان، المان‌های یک کار تمام عیار و حرفه‌ای را داشت.

از آهنگسازی مهیار علیزاده و اشعار خاص گرفته تا اسم و گرافیک و تیزر که همگی بر پایه خرد جمعی و تفکر بود. حتی روز و ساعت انتشار هم قرابت معنایی با اسم آلبوم داشت.

در این مرحله هم عده‌ای منتظر ورود شتاب‌زده پارسا خائف به مارکت موسیقی بودند. ولی باز همه را غافلگیر کرد و پس از یک سال سکوت و به دور از هیاهو در سالروز نشر این آلبوم با خریداران قانونی آلبومش به صورت تصادفی تماس گرفت.

ضمن تشکر از توجه آنان نظراتشان را شنید، کاری که اگر در یک کشور خارجی توسط خواننده‌ای دیگر انجام می‌شد احتمالاً بیشتر توجه مخاطبان ایرانی را به خود جلب می‌کرد.

اپیزود سوم – از عصر جدید تا قرن جدید

در حالی که علاقمندان وی سال جدید منتظر دیدن پارسا خائف در برنامه‌های رنگارنگ سیما بودند. انتظار داشتند بعد از درخشش در «عصر جدید» و انتشار آلبومش او را در رسانه‌های مختلف بینند. اما انگار او رفته ‌رفته متفاوت‌تر هم می‌شود، او هیچ جایی نبود.

نشانش را از کلاس‌های آموزش و جاهایی مانند خانه احمد شاملو می‌شد یافت. اینستاگرامش خالی از تبلیغات بود و در صفحه‌اش خبری از لایوهای فالوور جمع‌کن نبود. خودش هم در لایوهای پوشالی مرسوم این روزها هیچ حضوری نداشت.

خواننده نوجوان برگزیده «عصر جدید» این روزها چه می‌کند؟

به هر ترتیب با کاراکتری که خود پارسا دارد و منش خانواده فرهیخته‌اش، تمام تمرکزمان بعد از عصر جدید، تبدیل شدن پارسا خائف از یک استعداد به یک هنرمند بود.

در این مسیر، فضل خداوند و راهنمایی و کمک برخی بزرگان و اساتید این حوزه بسیار راهگشا بود. امیدواریم بتوانیم در آینده حرف‌های بیشتری برای بیان داشته باشیم.

این روزها پارسا خائف فقط مشغول آموزش، آموزش و باز هم آموزش است. پارسا آواز را علاوه‌بر استاد حسین علیشاپور با استاد وحید تاج و سه تار را با استاد مسعود شعاری در حال یادگیری است. او به شکل نیمه حرفه‌ای هم به آموزش پیانو با اساتید بین‌المللی و آهنگسازی با اساتید کاربلد اتریشی می‌پردازد.

در پایان باید گفت این استعداد، امیدهای ما را هر روز بیشتر و بیشتر می‌کند. همچنین ما را به ظهور یک پدیده ثابت شده در عرصه موسیقی فاخر و جریان‌ساز نوید می‌دهد.

امید است که فضای کشورمان به بالندگی آن بیافزاید و این هنرمند نوجوان کشور، تبدیل به هنرمند جریان ساز فرهنگی و اجتماعی باسوادی شود.

به گزارش خبرگزاری مهر و بازانتشار توسط زخمه

شناسه خبر: 1545010117

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴۱ رای
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است