سه شنبه , ۱۴۰۲/۳/۱۶ , ۹:۵۳ ق٫ظ

یک موزه در جمهوری چک نُت‌های دست‌نویس «بتهوون»‌ را پس می‎دهد

یک موزه در جمهوری چک نُت‌های دست‌نویس «بتهوون»‌ را پس می‎دهد در موسیقی زخمه 01

به بازانتشار موسیقی زخمه، به نقل از آرت‌نت،‌ یک موزه نُت‌های دست‌نویس «بتهوون»‌ را پس می‎دهد. در واقع یک موزه واقع در جمهوری چک بخشی از نُت‌های دست‌نوشته «لودویگ فان بتهوون»‌ موسیقدان نامدار تاریخ که در دوران جنگ جهانی دوم غارت شده بود را به وارثان مالک اصلی او بازمی‌گردانند.

این دست‌نوشته یک موزه نُت‌های دست‌نویس «بتهوون»‌ را پس می‎دهد شامل نُت‌های «اپوس 130 کوارتت‌های زهی» را شامل می‌شود به مدت 80 سال در «موزه موراویان»‌ واقع در «برنو»،‌ شهری در جمهوری چک نگهداری شده است.

این دست‌نوشته‌ در ابتدا و پیش از اینکه خانواده «Petschek» در دوران جنگ جهانی دوم از چکسلواکی بگریزند به این خانواده ثروتمند تعلق داشت.
هنوز مشخص نیست که این دست‌نوشته چطور از همان ابتدا به دست این خانواده رسیده است. «بتهوون»‌ نوشتن این کوارتت را در سال 1826 و در سن 56 سالگی یعنی یک سال پیش از پایان عمرش تکمیل کرد.

وقتی نازی‌ها در سال 1939 چکسلواکی را اشغال کردند، اعضای خانواده «Petschek» قصد داشتند این دست‌نوشته را به خارج از کشور پُست کند،‌ اما «گشتاپو»‌ (پلیس مخفی آلمان در دوران حکومت نازی‌ها)‌ وارد عمل شدند. آلمانی‌ها در آن زمان از مسوولان موزه «موراویان»‌ پرسیدند که آیا این نُت‌ها را «بتهوون»‌ شخصا نوشته است و مسئولان برای نگه‌داشتن این دست‌نوشته‌ها در مجموعه موزه در پاسخ به آن‌ها اصالت دست‌نوشته را رد کردند. در نتیجه به موزه اجازه داده شد تا این دست‌نوشته را نگهداری کند.

این نُت‌ها برای آخرین‌بار در هفته جاری در موزه ای که قرار است نُت‌های دست‌نویس «بتهوون»‌ را پس دهد برای عموم مردم به نمایش گذاشته خواهند شد و سپس به خانواده «Petschek»‌ بازگردانده می‌شوند.

به گزارش خبرگذاری ایسنا و بازانتشار توسط سایت www.zakhme.com

شناسه خبر: 1730010915

شما دوستان عزیز میتوانید سوالات، انتقادات و نظرات خود را نسبت به این خبر در زیر همین صفحه با ما و دوستان عزیز سایت موسیقی زخمه به اشتراک بگذارید.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۶۱ رای
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است