یکشنبه , ۱۴۰۲/۳/۱۴ , ۴:۴۶ ق٫ظ

آغاز فعالیت شکوهمندانه ماهسون با آلبوم خوش آمدی پس از 16 سال

آغاز فعالیت شکوهمندانه ماهسون با آلبوم خوش آمدی پس از 16 سال

حسرت ۱۶ ساله مردم ترکیه به پایان رسید. ماهسون با آلبوم جدیدش از نو متولد شد. رکورد زد و پرشکوه و باابهت به دوران اوج خود بازگشت.

ویژه برنامه شب سال نوی شبکه Show TV ترکیه با حضور خواننده محبوب و پرطرفدار ترکیه ماهسون قرمزی گل (Mahsun Kırmızıgül) 10 دی ماه پخش شد.

ماهسون بعد از ۱۶ سال دوری از فضای صحنه و خوانندگی از آلبوم جدیدش در حضور بینندگان تلویزیون رونمایی کرد.

ماهسون طرفدارانش با برگزاری یک کنسرت تلویزیونی باشکوه در شب سال نو  را هیجان زده کرد. او در مورد اینکه چرا کنسرت تلویزیونی را به کنسرت فضای باز یا سالن در حضور تماشاچیان ترجیح داده است گفت:

«تنها سرگرمی خانوادگی برای کسانی که سالهاست مرا دوست دارند آهنگ‌هایم را می‌دانند و مرا به این روزها رساندند هنوز تلویزیون است.

می توانستم ابتدا آهنگ هایم را به پلتفرم های دیجیتال بدهم و در سال نو در هر مکانی به ارقام نجومی برسم. اما سال هاست جایم مشخص است.»

آلبوم جدید ماهسون

آلبوم جدید ماهسون به نام خوش اومدی (Hoş Geldin) که بعد از ۱۶ سال سکوت این خواننده خوش صدا منتشر شد توانست رکورد فروش را بزند.

آلبوم ماهسون در لیست پرفروش ترین آلبومها در iTunes  قرار گرفت. این آلبوم در عرض چند ساعت در صدر جدول نشست و بیشتر آهنگهاش در یوتیوب در لیست ترندها بودند.

آهنگ‌های این آلبوم در تمام کانالهای دیجیتال در ۷ روز از مرز ۲۰ میلیون بازدید گذشت. خواننده دمت آکالین در پست اینستاگرامی خود برای حمایت از دوست صمیمی اش ماهسون گفت:

«یک هفته است که بی وقفه گوش می دهم… شاه تو را نمی توان به خاطر ۱۶ سالی که از ما گرفتی بخشید. اما آهنگ ها بسیار زیبا هستند…»

ماهسون هم پستی برای تشکر از دمت آلکالین که از روز اول با اشتراک گذاری از آهنگ هایش حمایت می کند به اشتراک گذاشت و گفت:

«از شما برای به اشتراک گذاشتن آنچه از درونت می آید متشکرم. از بسیاری از افرادی که در این انجمن مشارکت داشته اند که من را معلم من می نامند، که من را برادرم می نامند، که من را استاد من می نامند، تشکر می کنم.»

درباره ماهسون

ماهسون قرمزی‌گل (Mahsun Kırmızıgül‎) خواننده، بازیگر و کارگردان کردتبار متولد شهر دیاربکر در ترکیه است. او در سال‌های اخیر بیشتر فعالیت‌های هنری خویش را در قالب سینما و تلویزیون به نمایش گذاشته‌است.

فعالیت‌های هنری وی خوانندگی، نوازندگی، نویسندگی، کارگردانی و بازیگری است. از آلبوم‌های معروف او می‌توان عروس کوچک، گوش بده و زرد زرد را نام برد.

پدرم ماهسون چهار ازدواج داشت. سه مورد موقت و یک ازدواج رسمی که مادر ماهسون نیز قربانی ازدواج موقت شد. پدرش پس از تولد او آنها را ترک کرد و سال ها حتی نه چهره او را می دید.

پدرش به او نه زنگ می زد و نه از حال آنها باخبر بود. مادر و برادر بزرگ او محمود برای گذران زندگی مجبور به کار در یک کوره آجرپزی بودند. تا اینکه ماهسون هم از مقطع دبستان با شاگردی در مغازه غذاخوری مشغول به کار شد.

ماهسون بعدا مدتی شاگرد یک رنگ کار بود. سپس در خیابان سیگار می فروخت و چندین بار به خاطر آن توسط پلیس بازداشت شد.

ماهسون و پسر خاله اش

پسر خاله ماهسون آیهان خیلی خوب ساز می زد. او یکبار لرزان لرزان اولین شعری که یاد گرفته بود را جلوی او خواند و او را تحت تاثیر صدایش قرار داد.

از آن روز آیهان مداوم روی ماهسون کار کرد. تا اینکه اولین بار در مقطع راهنمایی روی سن خواند. از دبیرستان وارد هنرستان در رشته آواز شد.

ماهسون در سال ۱۹۸۳ وقتی ۱۴ ساله بود شانس خود را در مسابقات آواز امتحان کرد اما موفق نشد. به همین دلیل با پسر خاله اش به عنوان خواننده در عروسی ها می خواند.

بعد از یکسال خوانندگی در عروسی ها صدای او که توسط یک راننده خوش ذوق روی کاست ضبط شده بود. اتفاقی به گوش یک تهیه کننده موسیقی رسید که از قضا مسافر آن اتوبوس بود.

به این ترتیب مصطفی گونش ماهسون را به استانبول دعوت کرد. بعد از دو ماه اولین این خواننده جوان اولین آلبوم خود بنام «Buda Yeter» را در نوامبر ۱۹۸۴ منتشر کرد.

شهرت

از سال ۱۹۹۴ ماهسون  وقتی ۲۵ ساله بود با آلبوم نهم او بنام «از ۱۲ آماده خواهم شد» شهرت یافت. قطعه اول آن (ببیم منیم) به موفقیت عجیبی دست یافت.

این آهنگ نه تنها در ترکیه بلکه در کشورهای عربی و همچنین ایران نیز بسیار معروف شد. برای موزیک ویدیو آن جایزه سال Kral Tv را گرفت.

به گزارش خبرگزاری موسیقی ما و بازانتشار توسط زخمه

شناسه خبر: 1730001022

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲۳ رای
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است