یکشنبه , ۱۴۰۲/۳/۱۴ , ۴:۵۹ ق٫ظ

انتشار آلبوم موسیقی «روایت دل» در شهر ارومیه

انتشار آلبوم موسیقی «روایت دل» در شهر ارومیه 02

مسئول واحد موسیقی حوزه هنری آذربایجان غربی از انتشار آلبوم موسیقی «روایت دل» اولین بار در شهرستان ارومیه خبر داد.

مسئول واحد موسیقی حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان غربی گفت:

«شناسایی و پرورش استعدادهای جوان هنری به عنوان هنرمند متعهد و تولید آثار فاخر در عرصه موسیقی مانند آلبوم موسیقی «روایت دل» است. هدف این آلبوم معرفی هنرمندان و حمایت از آنها در کنار حفظ و صیانت از ارزش‌های فرهنگی از اهداف اصلی اجرای این طرح و تولید آثار موسیقیایی است.

در این راستا بایستی با همکاری و حمایت دستگاه‌های فرهنگی استان مشکلات تولید آثار موسیقی رفع شود. از جمله «کمبود شدید اعتبارات و فراهم شدن امکانات فنی و استدیوهای مناسب و امکانات تکثیر و توزیع آثار» در این استان فراهم شود.»

سخنان داریوش علیزاده

«برای نخستین بار در عرصه موسیقی اصیل ایرانی در استان آذربایجان غربی آلبوم موسیقی «روایت دل» اثر آرمین رزاقی انتشار یافت. این آلبوم به همت واحد موسیقی حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان غربی در شهرستان ارومیه رونمایی و منتشر شد.»

وی با اشاره به اهمیت حفظ موسیقی اصیل ایرانی به عنوان میراث سرزمین ایران بر حمایت حوزه هنری انقلاب اسلامی از آثار تولید شده در این عرضه و هنرمندان فعال در این بخش از موسیقی کشور تاکید کرد.

«شهرستان ارومیه به علت شرایط خاص جغرافیایی خود و حضور اقوام مختلف در آن در عرصه هنر موسیقی از گذشته تا به امروز یکی از مکان‌های غنی ایران بوده است.

ظهور بزرگان و دانشمندانی همچون «عبدالمومن صفی الدین ارموی» و تنی چند در کنار «مکتب عاشیقی ارومیه» در موسیقی فولکلور بیانگر این موضوع است. ارومیه در عرصه هنر موسیقی دارای جایگاهی ویژه است که بایستی با اجرای برنامه‌های مختلف نسبت به معرفی این ظرفیت عظیم فرهنگی هنری اقدام شود.»

آرمین رزاقی

آلبوم موسیقی «روایت دل» شامل هفت موسیقی در قالب تکنوازی ویولون ایرانی اثر هنرمند با استعداد شهرستان ارومیه «آرمین رزاقی» است.

در این اثر قطعاتی مانند نسیم شیدایی، دیدار جانان، حدیث دوست و بغض آرشه در دستگاه‌های مختلف موسیقی ایرانی از جمله سه گاه، افشاری، ماهور و شور به صورت بداهه نوازی ارائه شده است.

آرمین رزاقی متولد سال ۱۳۷۱ شمسی در شهرستان ارومیه است. وی موسیقی را از هفت سالگی با حمایت پدر خود در ارومیه آغاز کرد.

پس از طی آموزش‌های مقدماتی تکنیک‌ها و نواختن ساز ویولون ایرانی را با الهام گرفتن از اساتید این موسیقی از جمله «پرویز یاحقی و حبیب الله بدیعی» به صورت خودآموز فرا گرفت.

او به اذهان بسیاری از اساتید ایرانی از جمله «مهران مهتدی» یکی از نوازندگان برتر ساز ویولن در ایران می‌باشد.

واحد موسیقی حوزه هنری انقلاب اسلامی آذربایجان غربی فعالیت خود را از سال ۱۳۸۳ شمسی آغاز کرد.

در کنار برگزاری برنامه‌های مختلف موسیقی در عرصه «اجرا، پژوهش و آموزش»، تولید و انتشار آثار مختلف از جمله آلبوم‌های اورمودان گلن سسلر در سه شماره، هدایت نغمه لری و اوزانلار گونشی را در کارنامه خود دارد.

به گزارش خبرگزاری مهر و بازانتشار توسط زخمه

شناسه خبر: 1730001018

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۹ رای
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است