یکشنبه , ۱۴۰۲/۳/۱۴ , ۳:۳۷ ق٫ظ

«بردیا صدرنوری» در کشور فرانسه پیانوی خود را به صدا درآورد

بردیا صدرنوری در کشور فرانسه پیانوی خود را به صدا درآورد

«بردیا صدرنوری» از آهنگسازان و نوازندگان پیانوی کشورمان در تازه‌ترین فعالیت موسیقایی‌اش کنسرت تک نوازی پیانوی ایرانی خود را با نام «مثنوی» در تالار «خانه انجمن‌ها Maison des associations»  شهر رن کشور فرانسه برگزار شد.

در این کنسرت «بردیا صدرنوری» با پیانویی با کوک ایرانی به مرکب نوازی پرداخت. وی در مرکب نوازی در دستگاه‌ها و مقام‌های ماهور، دشتی، سه‌گاه، همایون، چهارگاه، نوا و اصفهان پرداخت.

بعد از استقبالی که تماشاگران از این شیوه نوازندگی به عمل آوردند او بار دیگر به اجرای نغماتی در مایه اصفهان پرداخت.

سخنان اجرا کننده این کنسرت

در حین برنامه نیز تصاویری با هنرمندی پرهام عرب برای قطعات مختلف کنسرت طراحی شد. این تصاویر در زمان اجرای برنامه به تناوب قطعات تغییر می کرد.

برگزار کننده این کنسرت در توضیح تازه ترین اجرای زنده بردیا صدرنوری نوشته بود:

«شنیدن نوای شرقی و موسیقی اصیل ایرانی از ساز جهانی پیانو تجربه ای جذاب برای شنوندگان غیر ایرانی موسیقی است. از سوی انجمن گیلارت فرانسه در کنسرت پیانو بردیا صدرنوری تقدیم حضار می‌شود.

در اکثر اوقات موسیقی ایرانی با سازهای ایرانی و بومی اجرا و شنیده شده است. اجرای موسیقی کلاسیک و سنتی و نیز فولکلور ایرانی و ارایه ظرایف و حالات آن با سازی مانند پیانو که صدای آن به گوش شنونده غیرایرانی آشناتر است.

از طرفی غنای موسیقی ایرانی و توانایی نوازنده آن را می‌رساند. از طرفی دیگر قابلیت پیانو به عنوان یک ساز جهانی و مادر سازها را بیش از پیش به نمایش می گذارد.

«مثنوی» کنسرت بداهه‌نوازی پیانو بردیا صدرنوری پیانیست ایرانی و نام آشنای موسیقی ایرانی است که سبک منحصر به فرد خود را در نوازندگی ملودی های ایرانی با پیانو دارد.

بداهه‌نوازی و خلق در لحظه ملودی‌های ناب ایرانی در کنار بازاجرای آزادانه ملودی ها در دو ژانر موسیقی کلاسیک و موسیقی فولکلوریک ایرانی از ویژگی های این کنسرت است.

همچنین مدگردی (مرکب نوازی) در چارچوب سیستم های ۱۲ گانه موسیقی ایرانی و با کوک ناتامپره تکنیک نوازندگی خاص او از ویژگی های کنسرت‌ها و آلبوم‌های موسیقی بردیا صدرنوری است.

او با نوای پیانویش آرامش را به علاقه مندان موسیقی هدیه می‌دهد. او آرامش موسیقی‌اش را حاصل نگاهش به زندگی می‌داند. زندگی که به اعتقاد او با تمام فراز و فرودها، تلخ و شیرین‌ها و بود و نبودهایش جریان دارد.»

به گزارش خبرگزاری موسیقی ما و بازانتشار توسط زخمه

شناسه خبر: 16100011011

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲۹ رای
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است