یکشنبه , ۱۴۰۲/۳/۱۴ , ۳:۳۲ ق٫ظ

فستیوال موسیقایی ویژه کودکان اوتیسم، سندروم دانو نابینایان برگزار شد

فستیوال موسیقایی ویژه کودکان اوتیسم، سندروم دانو نابینایان برگزار شد

اولین فستیوال موسیقی کودکان اوتیسم، سندروم دان و نابینا در تاریخ جمعه سوم دی با رقابت ۲۷ هنرمند کودک برگزار شد.

جمعه سوم دی اولین فستیوال موسیقی کودکان اوتیسم، سندروم دان و نابینا برگزار شد. در این فستیوال ۲۷ کودک به رقابت پرداختند که از این رقابت هشت کودک اوتیسم، دو کودک سندروم دان و چهار کودک روشن دل بودند.

یکی از نکات جالب این فستیوال حضور کودک بود که در کنار هنرمندان کودکان اوتیسم، سندروم دان و روشن دل به اجرای برنامه های خود پرداختند. «بهار دلنشین»، «شکارآهو»، «پرخوانده»، «ملودی باخ» از برخی آثار اجرا شده در این فستیوال بود.

سخنان آیلین آگاهی

آیلین آگاهی یکی از اعضای هیات داوران این فستیوال گفت: برای اولین بار است که فسیتوالی در این سطح با حضور کودکان اوتیسمی سندروم دان و نابینا برگزار می شود.

هدف از برگزاری همایش این بود که کودکان دارای اختلال اتی نظیر اوتیسم با سایر افراد جامعه تفاوتی نداشته باشند. همچنین آنها نیز قادر هستند به مانند سایر افراد در تمامی فعالیت ها نظیر موسیقی حضور فعال و موفقی داشته باشند.

در واقع اگر افراد جامعه به واژه های نظیری اوتیسم و سندروم دان نگاه خاصی نداشته باشند و طرز تفکر و نگاه خود را تغییر دهند. موفقیت این افراد روز به روز بیشتر و بیشتر خواهد شد.

به گفته وی در این مسابقه امتیازدهی کامل انجام شد. با این وجود نتیجه نهایی مسابقه در فستیوال بعدی مشخص می شود و نفرات برتر در آن فستیوال با یک‌دیگر رقابت خواهند کرد.

همچنین به منظور اینکه ثابت شود کودکان مانند افرادی که دارای اختلال نیستند از تحمل لازم برخوردار هستند مقرر شد. پس از چهار اجرای کودکان خاص، افراد بدون اختلال نیز اجرا نمایند.

آگاهی که تا به امروز دویست کنسرت مخصوص افراد اوتیسم، سندروم دان و روشن دل را هماهنگی و اجرا کرده است. در پایان یکی از اعضای هیات داوران این فستیوال اظهار کرد: به دلیل محدودیت های کرونا تبلیغات بالایی در فضای مجازی صورت نگرفت. تا با توجه به شیوه نامه پروتکل های بهداشتی مشکلی در این زمینه مشکلی پیش نیاید.

گفته های مجید بهبهانی و مسعود نعمتی

مجید بهبهانی عضو هیات داوران این فستیوال هم بیان کرد: سالها سابقه تدریس در موسیقی را دارم با این وجود آموزش موسیقی به کودکان دارای اختلال به معنی واقعی معلم و عشق است.

البته به طور اتفاقی در فضای مجازی فیلمی از نوازندگی شاگردان خانم آگاهی را مشاهده کردم. در ادامه وقتی پیشنهاد برگزاری چنین فستیوالی مطرح شد با اشتیاق فراوان آنرا پذیرفتم.

مسعود نعمتی یکی از داوران این فستیوال هم با ابراز خرسندی از برپایی چنین رویدادی گفت: برگزاری فستیوال موسیقایی در عین حال که انگیزه کودکان اوتیسمی، سندروم دانی و روشن دل را افزایش میدهد، سبب می شود نگاه و طرز جامعه نیز بهبود پیدا کند.

به گزارش خبرگزاری مهر و بازانتشار توسط زخمه

شناسه خبر: 1715001004

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۸ رای
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است