سه شنبه , ۱۴۰۲/۳/۱۶ , ۱۰:۲۷ ق٫ظ

آغاز دومین جشنواره ملی موسیقی در تالار حافظ شیراز

آغاز دومین جشنواره ملی موسیقی در تالار حافظ شیراز در زخمه

به بازانتشار موسیقی زخمه، شیراز دومین جشنواره ملی موسیقی و آیین‌های اقوام ایرانی از شامگاه ۲۵ اردیبهشت آغاز شد. و تا روز جمعه سی‌ام اردیبهشت، در تالار حافظ شهر شیراز، ادامه دارد.

معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس در حاشیه آغاز به کار این جشنواره، گفت:

دومین جشنواره ملی موسیقی در شیراز در راستای احیا و تقویت فرهنگ، آئین‌ها و موسیقی اقوام ایرانی و توسعه گردشگری استان و جذب گردشگر اجرا خواهد شد. از امروز در سالن سبز تالار حافظ اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی فارس برگزار شد.

رسول موسوی نژادیان افزود: در این دوره جشنواره ۱۸ گروه از استان‌های فارس، بوشهر، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، گلستان، کرمان، کهگیلویه و بویراحمد، آذربایجان، لرستان، خوزستان، کردستان، مازندران، چهارمحال و بختیاری، گیلان و خراسان هر روز در دو مرحله از ساعت ۱۸ تا ۲۰ و ۲۱ تا ۲۳ به اجرای برنامه خواهند پرداخت.

برنامه اجرا ها

وی ادامه داد: در هر مرحله از اجرا دو گروه هنرنمایی خواهند کرد. گروه‌های قشقایی و لرستان آغازگر دومین جشنواره ملی موسیقی اقوام بودند. در این جشنواره سه‌شنبه ۲۷ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ گروه‌های کرمان، کهگیلویه و بویراحمد برگزار می شود.

از ساعت ۲۱ تا ۲۳ گروه‌های کیش و گیلان، روز چهارم جشنواره چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ گروه‌های خوزستان و کردستان اجرا دارد. سپس از ساعت ۲۱ تا ۲۳ گروه‌های مازندران و خراسان هنرنمایی میکنند.

روز پنجم جشنواره پنج‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ماه از ساعت ۱۸ تا ۲۰ گروه‌های قشقایی و از ساعت ۲۱ تا ۲۳ گروه‌های بختیاری، اجرا خواهند داشت.

اختتامیه این دوره از جشنواره ملی موسیقی و آئین‌های سنتی اقوام ایرانی، جمعه سی‌ام اردیبهشت در تالار حافظ شهر شیراز برگزار و از شرکت کنندگان قدردانی خواهد شد.

به گزارش خبرگذاری مهر و بازانتشار توسط سایت www.zakhme.com

شناسه خبر: 1740010226

شما دوستان عزیز میتوانید سوالات، انتقادات و نظرات خود را نسبت به این خبر در زیر همین صفحه با ما و دوستان عزیز سایت موسیقی زخمه به اشتراک بگذارید.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴۵ رای
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است