یکشنبه , ۱۴۰۲/۳/۱۴ , ۳:۵۰ ق٫ظ

فصل جدید کنسرت‌ها با گروه‌ها و هنرمندان مختلف پاپ و سنتی آغاز شد

فصل جدید کنسرت‌ها با گروه‌ها و هنرمندان مختلف پاپ و سنتی آغاز شد در زخمه

به بازانتشار موسیقی زخمه، همزمان با پایان ماه مبارک رمضان گروه‌ها و هنرمندان مختلف پاپ و سنتی خود را برای فصل جدید کنسرت‌ها در سالن‌ها و مجموعه‌های مختلف پایتخت و شهرستان‌ها آغاز می‌کنند.

تعدادی از گروه‌ها و هنرمندان حوزه‌های مختلف موسیقی در حالی خود را برای آغاز فصل جدید کنسرت‌ها در ایام پس از ماه مبارک رمضان آماده می‌کنند که عمده این کنسرت‌ها را اجراها و برنامه‌های مرتبط با موسیقی پاپ تشکیل می‌دهند. موسیقی‌هایی که نوع ارائه آنها نیز با اما و اگرهای فراوانی همراه می‌شود.

حاشیه‌هایی که هرکدام هر از چندگاهی نشات گرفته از برخی کم کاری‌ها و اهمال کاری برخی از نوازندگان و برگزارکنندگان کنسرت‌ها در اجرای زنده است. حواشی‌ای که در فضای مجازی خبر از زنده نبودن برخی از این کنسرت‌ها می‌دهند و موجب می‌شود تا کام شیرین مخاطبان و طرفداران این نوع موسیقی با شنیدن چنین خبرهایی که هنوز در صحت و سقم آن‌ها شبهات زیادی وجود دارد، تلخ شود.

این حاشیه‌ها حتی به حوزه صدور مجوزهای کنسرت توسط دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با پیش شرط تعهد تولیدکنندگان برای حذف آثارشان در پلتفرم‌های خارج از کشور هم کشیده شد؛ فضایی که معاون امور هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز به طور کلی آن را رد کرد.

این در حالی است که انتشار برخی از مطالب در فضای مجازی مبنی بر عدم صدور مجوز کنسرت‌ها در استان‌ها و موضوع افزایش قیمت بلیت کنسرت‌ها نیز یکی از مهم‌ترین معضلاتی است که در این ماه‌ها به شدت روی آن اختلاف نظر وجود دارد، چارچوبی که به دلیل افزایش اجاره بهای سالن‌های بزرگ برگزاری کنسرت و به تبع آن افزایش قیمت بلیط، منجر به ورود فرآیندی شده که فقط عده‌ای خاص از مردم با قدرت مالی بالا می‌توانند از این برنامه‌ها دیدن کرده و سایر اقشار مردم از این اجراها محروم بمانند.

نکته‌ای که لازم است نهادهای نظارتی چون سازمان تعزیرات حکومتی به واسطه همفکری با دفتر موسیقی وزارت ارشاد، مدیران سالن‌های کنسرت و تهیه کنندگان به نقطه مشترکی در این زمینه برسند.

متاسفانه عدم نظارت کافی و کیفی در حوزه کنسرت‌ها به ویژه موسیقی پاپ اکنون هم به نحوی در حال برنامه‌ریزی است که حتی قیمت بلیت برخی کنسرت‌ها در جزیره کیش به دلیل قرار گرفتن در یک منطقه آزاد تجاری به ۷۰۰ هزار تومان نیز رسیده است. اوضاع نابسامانی که قطعاً دربرگیرنده اتفاقات و تبعات نامطلوبی در فرآیند اقتصادی موسیقی ایران خواهد داشت، بدون اینکه در حوزه کیفیت شاهد اوضاع مطلوبی باشیم.

در آن سوی میدان اما دیگر حوزه‌های موسیقی در بدترین شرایط این سال‌ها قرار دارند، چرا که عدم حمایت و پشتیبانی‌های مناسب از سوی برخی تهیه کنندگان و برنامه‌ریزی دولتی برای ارائه یارانه‌ها در حوزه‌های جدی موسیقی شرایطی را ایجاد کرده که بسیاری از فعالان این حوزه‌های موسیقایی عطای برگزاری کنسرت‌ها را به لقایش بخشیده و همچنان منتظر ایجاد شرایط بهتری برای برگزاری کنسرت باشند.

البته در این میان هستند هنرمندان و گروه‌های شناخته شده‌ای که فعلاً می‌توانند برای برگزاری کنسرت اقداماتی را انجام دهند، کما اینکه همین بازگشت می‌تواند شرایط امیدوار کننده‌ای را برای این حوزه‌های موسیقی ایجاد کند، اما به نظر می‌رسد غیر از حمایت‌های دولتی از مجموعه‌های دولتی موسیقی و چند اتفاق محدود دیگر، موسیقی جدی در بحران بدی گرفتار شده که نهادهایی چون خانه موسیقی و دفتر موسیقی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای بهبود اوضاع وارد عمل شوند.

به هر ترتیب آنچه می‌خوانید برنامه فصل جدید کنسرت‌ها موسیقی کشور پس از پایان گرفتن ایام ماه مبارک رمضان است که تاریخ، ساعت، مکان برگزاری و قیمت بلیت آنها بر اساس اطلاعات مندرج در سامانه‌های فروش بلیت احصا شده است.

به گزارش خبرگذاری مهر و بازانتشار توسط سایت www.zakhme.com

شناسه خبر: 1615010211

شما دوستان عزیز میتوانید سوالات، انتقادات و نظرات خود را نسبت به این خبر در زیر همین صفحه با ما و دوستان عزیز سایت موسیقی زخمه به اشتراک بگذارید.

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۴۲ رای
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است