سه شنبه , ۱۴۰۲/۳/۱۶ , ۸:۵۱ ق٫ظ

نوشتن موسیقی برای اشعار «فروغ فرخزاد» توسط «آسو کهزادی»

نوشتن موسیقی برای اشعار «فروغ فرخزاد» توسط «آسو کهزادی»

اشعار دو دفتر آخر شعرهای «فروغ فرخزاد» (تولدی دیگر و ایمان بیاوریم به آغاز فصل سرد) با موسیقی «آسو کهزادی» و صدای «الهام نامی» منتشر شد.

فروغ فرخزاد» نامی است که در فهرست شاعران معاصر و در جریان تاریخ شعر مدرن ایران پس از نیما به یکی از محورهای اصلی و کلیدی شناخت. این بخش تاریخ ادبیات و فرهنگ ایران بدل شده است.

او که ۳۲ سال بیشتر نزیست در پنج دفتر شعر سرود، فیلم ساخت، ترجمه کرد و نوشت. مجموعه‌ی حاضر اجرای صوتی برخی از اشعار دو دفتر آخر اوست: «تولدی دیگر» و «ایمان بیاوریم به آغاز فصل سرد».

بسیاری از سازهایی که در آن دوران دور در موسیقی ایرانی استفاده می شده. متاسفانه دیگر در دسترس نیست. اثرات و اسامی آنها در کتب خطی قدیمی و یا از نقاشی های به جا مانده شناخته می شوند.»

شعر های این آلبوم را الهام نامی بازیگر سینما و تئاتر در سال‌های ۹۵ و ۹۹ دکلمه کرده است. آسو کهزادی در سال ۱۳۹۹ بر این اشعار موسیقی ساخته است. گزینش اشعار و مدیریت هنری این پروژه نیز بر عهده‌ی ارژنگ آقاجری بوده است.

این اثر سرانجام در دی‌ماه ۱۴۰۰ هم‌زمان با سالروز تولد فروغ فرخزاد به شکل رسمی از طریق نشر تلسک و وب‌‌سایت بیپ‌تونز منتشر شد.

به گزارش خبرگزاری موسیقی ما و بازانتشار توسط زخمه

شناسه خبر: 1700001013

لطفا امتیاز خود را وارد کنید

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱۸ رای
اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

ضبط پیام صوتی

زمان هر پیام صوتی 5 دقیقه است